Önce Fransa şimdi Belçika… PKK’nın propaganda kanalına baskın… Operasyonların sırrı

Belçika Polisi, terör örgütü PKK/YPG’nin propagandasını yapan Sterk TV ve Medya Haber TV kanallarının haber merkezi stüdyolarına gece saatlerinde operasyon düzenledi. Belçika polisinin 4 saat süren operasyonunda, kanal çalışanları içeri alınmadı. Televizyon yöneticileri, arama sonucunda polisin bazı bilgisayarlara el koyduğunu, yayın kablolarını kestiğini ve ekipmanları tahrip ettiğini belirtti.

İLGİLİ HABER: https://www.odatv.com/guncel/belcika-harekete-gecti-pkkya-operasyon-pkknin-yayin-organlari-sterk-tv-ve-medya-haber-tvye-operasyon-120039906

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin uzun yıllardır PKK ve FETÖ mensubu teröristlere ev sahipliği yapması Türkiye’nin tepkisini çekiyordu. Hatta Türkiye bu nedenle İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine onay vermeyi geciktirmiş, bu ülkelerin ittifaka katılabilmesi için Avrupa’nın terörle mücadelede anlayış birliği geliştirmesini şart koşmuştu. NATO üyelerinin bu noktada Türkiye’yle ortak hareket edeceğine yönelik beyanları Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğine olur vermesini sağlamıştı. Belçika’da PKK’nın propaganda aygıtlarına müdahale edilmesi ve benzeri gelişmeler NATO ve AB üyesi ülkelerin terörle mücadele konusunda adım adım Türkiye’nin çizgisine yaklaştığı şeklinde değerlendiriliyor.

AVRUPA’NIN TEMKİNLİ ADIMLARI
Bu kapsamda terör örgütü PKK/KCK üyesi Mehmet Kopal da iki hafta önce Fransa’dan Türkiye’ye getirilmişti. Bir ay önce de terör örgütü sempatizanı Firaz Korkmaz Fransız makamları tarafından sınır dışı edilmişti. Hatta Korkmaz’ın sınır dışı edileceğini öğrenen terör örgütü sempatizanları Paris’te gösteriler düzenlemiş, havalimanını tahrip etmişti.
Geçen yazdan itibaren İsveç ve Almanya da PKK terör örgütü mensuplarından birkaçını Türkiye’ye iade etmişti. Ancak bu sürecin oldukça yavaş ilerlediği Avrupa ülkelerinin bu konuda daha hızlı adımlar atmayı düşünmediği değerlendiriliyor.

AVRUPA’DA PKK’NIN TERÖR FAALİYETİ SÜRÜYOR
Öte yandan terör örgütü PKK/YPG destekçisi yaklaşık 150 kişilik grup, 25 Mart’ta Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu önünde barikatları sökerek polise saldırmıştı. Önce Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliğinin bulunduğu caddeye, ardından Avrupa Birliği kurumlarının bulunduğu Schuman Meydanı’na doğru yürümek isteyen kalabalık, polis engeliyle karşılaşmıştı.

Ülkedeki şiddet olaylarına devam eden örgüt yandaşları, Liege’e bağlı, nüfusunun büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Cheratte köyünde de aynı gece boyunca taşkınlık çıkarmıştı. Ülkü Ocakları binasını ateşe veren grup, camiye de saldırarak camlarını kırmıştı. Yüzlerini örten, terör örgütü lehine slogan atarak sokaklarda dolaşan grup, Türklere ait evlere, dükkanlara ve araçlara zarar vermişti. Görgü tanıkları, polisin olaylara müdahale etmediğini bildirmişti.

24 Mart’ta da Brüksel’e yaklaşık bir saat kadar uzaklıktaki Heusden-Zolder kentinde nevruzla ilgili sözde kutlamalardan dönen PKK yandaşları, arabalarında terör örgütü PKK’yı simgeleyen bez parçaları ve elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterleriyle tur atarak, Türk asıllı vatandaşların yoğun olduğu caddeden geçmişti. Kentte yerleşik Türk asıllı vatandaşlar buna tepki göstermiş, ardından arbede yaşanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x